آشنایی با قطعات تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 20 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یا نقاله وسیله ای ورزشی است که در دو گروه خانگی و باشگاهی به بازار عرضه شده و وسیله ای برای تمرین دویدن و راه رفتن به غیر از روی آسفالت و موزاییک است.تردميل، دارای تسمه است كه چرخش آن موجب به حركت درآمدن و فعاليت شخص روي دستگاه مي شود. موتور تردميل، فناوری خاصی دارد و به كمك عضلات شما آمده تا شرايط مختلفی را براي راه رفتن يا دويدن به وجود آورد. تردمیل یکی از دوست داشتنی ترین ابزار هر باشگاه ورزشی به حساب می آید. استفاده از آن با اینکه سخت نیست اما بعضی ها به درستی از آن استقاده نمی کنند. یاد گرفتن نحوه استفاده صحیح از تردمیل کمک میکند که تمرینی مفیدتر و ایمن تر داشته باشید.

تنها اهدافی که در استفاده از تردمیل حائز اهمیت و بررسی است : سلامت و نشاط روح و جسم و کاهش وزن است . استفاده صحیح از تردمیل به تناسب اندام نیز کمک بزرگی می کند. انجام تمرین با تردمیل به سوختن چربی های اضافه بدن و در عوض به عضله سازی نیز کمک می کند . با یک برنامه قوی و منظم در هنگام استفاده از تردمیل می توان تناسب اندام خوبی را تجربه کرد. تردمیل باعث تقویت عضلات داخل و خارج ران و نشیمنگاه و کاهش وزن می شود. یکی از مزیت هایی که تردمیل می تواند داشته باشد، تصحیح برنامه خواب و کم کردن استرس است.

خاصیت شيب دار كردن سطح دويدن، مي تواند مازاد بر ايجاد گوناگونی هنگام فعاليت، برميزان شدت فعاليت فرد متناسب با توانايي هاي او بيفزايد.تردميل های خانگی و باشگاهی ، معمولا داراي نمایشگرند كه اطلاعاتی: زمان فعاليت، شدت فعاليت، ميزان كالري مصرفي، شيب دستگاه، سرعت دستگاه، نوع برنامه در حال اجرا را در اختيار کاربر قرار مي دهد. مدل هاي پيشرفته تر اين دستگاه، قابليت نمايش سنسور ضربان قلب فرد در حال فعاليت را نيز دارد.

نمايش ضربان قلب به دو شيوه صورت مي گيرد: ابتدا، با قراردادن دست روي دست گيره هاي دستگاه كه روي آن صفحات حساسي نصب شده و ضربان قلب را براساس نبض انگشتان نمايش مي دهد يا با ارتباط گيره اي كوچك به لاله ي گوش، مي توان ضربان قلب را روي صفحه ي نمايش مشاهده كرد. راه ديگر تشخیص ضربان قلب كه در تردمیل های بیشتر باشگاهی وجود دارد، استفاده از نواري است كه روي قفسه ي سينه بسته مي شود و به صورت دقيق و مستقيم، مي توان ضربان قلب را لحظه به لحظه روي صفحه نمايش ديد.

داشتن نمايشگر ضربان قلب در تردميل های خانگی و باشگاهی، مزيت بزرگي محسوب مي شود؛ زيرا، مازاد بر رویت ضربان قلب و آگاهي از شدت فعاليت، مي توان تمرينات و فعاليت ورزشي را دقيق تر و مناسب با هدف(كاهش وزن، افزايش سطح آمادگي جسماني، آمادگي هوازي ياغير هوازي و…) تنظيم کرد.در نتیجه تردمیل باعث شادابی و سلامت روح و جسم و همچنین باعث تناسب اندام می شود.

در این بخش می خواهیم قطعات تردمیل را برای شما معرفی نماییم.

شاسی دستگاه : به چهارچوب فلزی دستگاه که همه قطعات تردمیل بر روی آن مونتاژ می شود و همچنین نسبت به وزن شخص شاسی تردمیل عریض تر و سنگین تر می شود.

مانیتور : پنل کنترل تردمیل است که شخص می تواند همه دستورات مورد نظر خود را به تردمیل اعمال نماید و همچنین می توان اطلاعاتی مانند مسافت،زمان صرف شده جهت تمرین ، کالری ، مقدار شیب و ضربان قلب و همچنین میزان سرعت و شیب را می توان دریافت کرد.

موتور تردمیل : وسیله ای که باعث به حرکت درآوردن تسمه نقاله می گردد موتور تردمیل می باشد که برای تردمیل خانگی موتور DC و برای تردمیل باشگاهی نوع موتور AC می باشد.موتور تردمیل زیر کاور موتور می باشد.

تسمه نقاله : وسیله حرکت بر روی تردمیل که کاربر بر روی آن پیاده روی می کند گفته می شود.

موتور شیب : حالتی از تردمیل می باشد که می توان صفحه تسمه نقاله را بالا برده و شیب دار کرد.و حالت تردمیل را مانند حرکت کوهنوردی کرد.حایگاه آن در کنار موتور اصلی تردمیل و زیر کاور موتور تردمیل می باشد.

قطعات دیگر تردمیل بستگی به نوع آن دارد برخی از تردمیل ها تک کاره هستند و برخی دیگر دیگر چند کاره بوده و دارای ماساژور برقی، جای دراز و نشست ، مسگری و دمبل بوده که در وسط تردمیل نصب می گردد.آشنایی کامل و کار با این قطعات برای کاربر بسیار مهم می باشد و هرکس که می خواهد از تردمیل استفاده نماید باید این قطعات را بشناسد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :