استفاده های مختلف از تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 12 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک دستگاه ورزشی است که به وسیله آن افراد به دلیل مشغله های فراوان امکان ورزش در محیط بسته را پیدا می کنند. تردمیل قابلیت های استفاده دیگری به غیر از راه رفتن و دویدن نیز دارد و می تواند برای فعالیت های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد. در باشگاه از تردمیل باشگاهی و در منزل از تردمیل خانگی استفاده می شود. تردمیل امروزه در انواع مختلف با توجه به استفاده خانگی یا باشگاهی به صورت تک منظوره یا چند منظوره می باشد.

در تردمیل چند منظوره قابلیت های جانبی وجود دارد. کاربرد تردمیل دویدن و راه رفتن است ولی در تردمیل های چند کاره امکانات دیگری از قبیل تخته شنا، مسگری، ماساژور برقی، پایه دراز و نشست، کش ایروبیک و جای وزنه وجود دارد. با تردمیل های چند منظوره حرکات و تمرینات ورزشی بیشتری را می توانید انجام دهید. بعد از انجام تمرینات ورزشی قابلیت ماساژور در تردمیل باعث بر طرف شدن خستگی و شل شدن عضلات بدن می شود.

استفاده از مسگری و دراز و نشست در تردمیل سبب کاهش وزن و چربی سوزی خواهد شد و با کش ایروبیک می توانید برای کاهش وزن و عضله سازی تمرینات ورزشی انجام دهید. تردمیل در بسیاری اماکن از قبیل مراکز درمانی، بیمارستان ها، مطب پزشک، فیزیوتراپیست ها، باشگاه های ورزشی، آتشنشانی ها، دانشگاه ها و منزل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تردمیل های گوناگونی با توجه به موارد مورد استفاده در بازار وجود دارد. برخی از آن ها برای کارهای تحقیقاتی، درمانی و بعضی دیگر برای قهرمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی انواع تردمیل قابلیت های خاصی دارند، برای رسیدن به هدف مطلوب ما را یاری می کنند، ولی بعضی دیگر از تردمیل ها قابلیت کمتری دارند و در باشگاه و منزل مورد استفاده قرار می گیرند.

تردمیل همچنین برای آزمایش اسب ها به ویژه برای مسابقات اسب دوانی نیز از تردمیل های مخصوص استفاده می کنند و برای تمرین دادن سگ هایی که عادت دارند بر روی نقاله بدوند تردمیل قابل استفاده میباشد.

درمان توسط تردمیل زیر آب، در بسیاری از کلینیک های توانبخشی دامپزشکی و حیوانات به عنوان بخشی از خدمات آنها به افرادی که حیوانات خانگی دارند ارائه می شود. تردمیل دستگاهی ورزشی است که علاوه بر راه رفتن و دویدن برروی آن، می توانید متناسب با نیاز خود استفاده های دیگری از آن بکنید تا آن نتیجه مطلوب حاصل شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :