انتخاب کردن محل مناسب برای قرار دادن تردمیل در خانه

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 20 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از عواملی که طول عمر تردمیل را بالا برده و به میزان کارایی آن می افزاید ، قرار دادن تردمیل در محل و مکان مناسب می باشد . به جز این علت قراردادن تردمیل درمحل مناسب باعث می گردد تا تمایل فرد برای ورزش کردن بیشتر شده و میل و انگیزه اش بالاتر رود.پس به نفع افراد می باشد تا تردمیل خود را در محل مناسب قراردهند تا هم خودشان لذت ببرند و هم کارایی دستگاه را بالاتر ببرند .

پیش از آنکه تردمیل خود را تهیه نمایید ، ابتدا مکان قرار گیری آن را مورد بررسی قرارداده و انتخاب نمایید . به این نکات دقت نمایید که نمایید که تردمیل باید در مکان صاف ، بدون شیب قرار بگیرد و حتما زیر آن در وضعیت تراز باشد . اگر این نکته را هنگام مکان یابی مناسب برای تردمیل خود رعایت ننمایید هنگام استفاده ، تردمیل دچار تکان ها لرزش های شدید می شود و باعث کوتاه شدن عمر تردمیل می گردد.

تردمیل خود را نباید در مقابل قرارگیری نور مستقیم خورشید و یا گرمای زیاد قرار بدهید . همچنین مکانی که دارای رطوبت می باشد مانند سونا ، استخر اصلا برای تردمیل مناسب نبوده و موجب آسیب رسیدن به آن می گردد. پس تردمیل را در مکانی که نور مستقیم خورشید و مرطوب نباید قرار داد. همچنین تردمیل را نباید در مکانی که دارای گردو خاک زیاد و یا غبار آلود می باشد قرار داد . این عوامل گفته شده موجب کوتاه شدن عمر تردمیل می گردد.

پس از آنکه این مکان ها را در منزل مشخص کردید و تمامی این نقاط را حذف کردید از نقاطی که در منزلتان باقی ماند به دنبال مناسبترین گزینه برای محل قرار گیری تردمیل خود باشید.اگر از آن دسته افراد هستید که بسیار زیاد به دکوراسیون و چیدمان منزل خود اهمیت می یدهید ، می توانید برای بهترین مکان و درست کردن فضای مناسب برای قرارگیری تردمیل خود از یک طراح دکور نیز کمک بگیرید.

حال می خواهیم به چند ایده برای پیدا کردن مکان و محل مناسب قرار گیری تردمیل در خانه که حتی خیلی کمتر مورد توجه افراد قرار می گیرد اشاره نماییم.

برای آنکه انتخاب یک مکان مناسب برای قرارگیری تردمیل از اهمیت بالا و ویژه ای برخوردار می باشد ، لذا خواندن این مطالب و راهکار ها خارج از لطف نخواهد بود و می تواند برای شما مفید باشد .

قرار دادن تردمیل در گاراژ منزل :

اگر بررسی می کنید و گمان می برید که در خانه خود جای کافی برای قراردادن تردمیل ندارید و یا دوست دارید دریک مکان به دور از سر و صدا و هیاهو ورزش کنید ، قراردادن تردمیل در داخل گاراژ بهترین گزینه برای شما می باشد. در این مکان شما می توانید به راحتی هرچه تمام تر با صدای بلند به موزیک مورد علاقه خود گوش داده و تمرین کرده و هم خودتان لذت کامل ببرید و هم آنکه دیگران از صدای موزیکتان آزرده خاطر نمی گردند .
یکی از مشکلاتی که برای انتخاب محل تردمیل در گاراژ وجود دارد متعادل کردن دمای آن در فصل تابستان و زمستان می باشد . اگر یک فن متعادل کننده دما در یک محل مناسب از گاراژ قرار بدهید آن وقت به راحتی می توانید به ورزش کردن بپردازید.

داخل اتاق خواب

یکی از مکان هایی که افراد هنگام خرید تردمیل خود مد نظر قرار می دهند و می خواهند تردمیل خود را در آن مکان قرار بدهند اتاق خواب می باشد . این مکان برای افرادی که در جای خلوت دوست دارند تمرین کنند نیز مناسب می باشد.

افرادی که مایل هستند تا بتوانند هر روز تمرین کرده مثلا هر روز صبح که از خواب بیدار می شوند ورزش کنند و همواره دستگاه جلوی چشمشان باشد می توانند تردمیل را در داخل اتاق خواب قرار بدهند و به راحتی تمرین نمایند. البته این نکته را رعایت کنید که اگر اتاق خواب شما مکان شخصی نمی باشد و به صورت مشترکی استفاده می نمایید طوری تمرین کنید که زمان تمرین شما با تایم استراحت دیگران تلاقی نداشته باشد تا هم شما بتوانید به راحتی تمرین نمایید و هم باعث آزار دیگران نشوید.

راه های پیشنهادی برای جذاب کردن تمرین با تردمیل در اتاق خواب :

1- معمولا چون اتاق خواب فضای کوچکی دارد و معمولا نسبت به دیگر جاهای خانه زودتر گرم می گردد در نتیجه می توان برای جلوگیری از گرم شدن و حل این مسئله یک دستگاه متعادل کننده دمای هوا در داخل اتاق خواب قرار بدهید .

2- اگر شما از آن دسته افرادی هستید که معمولا دوست دارید در طول روز و هوای روشن ورزش نمایید می توانید هنگام تمرین کردن پرده اتاق خواب را کنار زده و از روشنایی طبیعی استفاده کرده و پر انرژی تر به تمرین خود ادامه دهید.

3- برای آنکه مدت زمان تمرین برای شما سخت نگردد و زمان خسته کننده نشود و هنگام تمرین به صورت مداوم به ساعت خود نگاه نکنید ، می توانید یک تلوزیون در اتاق خواب خود دقیقا روبروی تردمیل قرار داده و هنگام تمرین به برنامه مورد علاقه خود نگاه کرده و ورزش کنید.

4- شرایط اتاق خواب را به شکلی درست کنید تا هنگام تمرین کردن از محیط خود لذت ببرید.مثلا دور تادور دیوارهای اتاق خواب خود را با پوستر ورزشی تزئین کرده تا میلتان به تمرین کردن بیشتر گردد.

5- اگر تردمیل شما آپشن پخش موزیک ندارد می توانید به وسیله ضبط صوت یک موزیک کاملا انرژی بخش گذاشته و در حین تمرین گام خود و تنفستان را به حالت رتمیک کرده و پرانرژی تمرین نمایید. به وسیله این حرکت شما می توانید از فواید بسیار ورزش هوازی بهره مند گردید

در داخل راهرو

اگر راهرو خانه شما فضای مناسبی دارد که می توانید تردمیل خود را در داخل آنجا قرار دهید انتخاب این گزینه هم مناسب می باشد . معمولا راهرو منازل یک مکان غیر قابل استفاده بوده و کسی به آن توجه نمی کند لذا اگر دارای فضای کافی می باشد تردمیل خود را در آنجا قرار داده و می توانید به راحتی ورزش کنید.
تنها برای قرار دادن تردمیل خانگی در داخل راهرو منازل باید به چند نکته توجه کرد:

1- مانند شرایط بالا اگر راهرو شما نیاز به تنظیمات دمایی چه در فصل گرما و چه در فصل سرما دارد با قرار دادن یک فن متعادل کننده دمای محیط را به شرایط ایده آل برسانید .

2- دقت کنید که فضای راهرویی که تردمیل خانگی در آن قرار دارد دارای ابعاد و اندازه های مناسب بوده و تردمیل شما از هر سمت فاصله مناسب از دیوار را داشته باشد تا دچار مسائل جدی نشود.اگر سقف راهرو شما نسبت به دیگر نقاط منزل دارای ارتفاع کمتر و کوتاهتر می باشد دقت کنید که آنوقت برای قراردادن تردمیل مناسب نمی باشد.زیرا برای شخص تمرین کننده باعث می شود تا هنگام تمرین دچار تنگی جا و خفگی گردد.

3- راهرویی را که می خواهید تردمیل خود را در آنجا قرار بدهید می توانید که به شکل مناسب و دلخواه خود درست کرده و مثلا با استفاده از پوسترهای ورزشی آن را تزئین نمایید.یا اگر دارای فضای مناسب می باشد تلوزیون روبروی آن قرار داده و برنامه مورد علاقتان را هنگام تمرین تماشا نمایید.به طور کلی ورزش کردن در محیطی که هیچ حذابیتی نداشته باشد و دیوارهای آن خالی باشد بسیار کسل کننده و غیر قابل تحمل می باشد.پس برای یک تمرین گر انرژی و جذاب شرایط محیز ، دیواره های آن و فضای تمرین خود را به شکل و سبک مورد علاقتان تزئین نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :