تمرینات تردمیل؛ تمرکز بر شیب یا سرعت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 20 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بهترین نوع تمرین با دستگاه تردمیل خانگی، تمرینات با وقفه می باشد. این نوع تمرینات چربی را به خوبی سوزانده و سطح متابولیسم بدن را بالا می برد. متخصصان فیتنس معتقد هستند برای ورزشکاران مبتدی ترکیب وقفه های سرعت و شیب در یک برنامه هفتگی گزینه مناسبی می باشد و همین طور بهترین برنامه برای ورزشکاران حرفه ای انجام 2 یا 3 برنامه تمرین تردمیل با وقفه در روزهای متوالی یک هفته مناسب تر است.

اولین چیزی که یک دونده تازه کار به آن فکر می کند تداوم در انجام تمرینات است، یک دونده لازم نیست از ابتدای کار بدن خود را تحت فشار بیش از حد قرار دهد، کافی است بدن شما به دویدن روی تردمیل عادت کند همین تمرین عادی شما بدن تان را برای شروع فعالیت های بیشتر آماده می سازد.

حال آن که از یک تمرین عادی تردمیل پیروی کرده اید، وقت آن است که یک ماه با کمترین شیب دستگاه، دویدن خود را به مدت 30 دقیقه در بیشتر روز های هفته با وقفه های متمرکز بر سرعت آغاز کنید. لزومی ندارد که خود را درگیر قانون پیچیده جهت انجام تمرینات کنید، هر گاه احساس خوبی دارید سرعت خود را بر روی دستگاه تردمیل بالا ببرید و هر گاه خسته شدید سرعت را کاهش دهید، گوش دادن به یک موسیقی پر انرژی انگیزه شما برای ادامه تمرین را بالا می برد.

اگر شما فردی قانون مدار هستید، انجام تمرینات تردمیل خود را با نسبت 1 به 1 آغاز کنید: 60 ثانیه سرعت که با 60 ثانیه ریکاوری فعال همراه می باشد. ریکاوری فعال چیست؟ سرعت تردمیل خود را طوری تنظیم کنید که راه رفتن و دویدن نرم شبیه سازی شود و در عین حال تنفس شما راحت و کنترل شده صورت گیرد، اگر چه راه رفتن بر روی تردمیل با شیب، برای افراد مبتدی مشکلی ندارد اما توصیه ما این است که در انجام این تمرین عجله نکنید، شما ابتدا باید عضله های پای خود را به خوبی تقویت کرده تا از ایجاد آسیب های احتمالی در هنگام تمرین جلوگیری نمایید.

استفاده از برنامه تمرین های متمرکز بر شیب و یا سرعت ارزش سرمایه گذاری ورزشی را دارد. مهم نیست کدام یک را انتخاب میکنید، مهم این است که بدانید کم کار کردن در این تمرینات بهتر است پس زیاده روی نکنید برای شروع یک بار تمرین با وقفه در طول هفته تمام چیزی است که برای بهره مند بودن از این روال تمرینی نیاز دارید.

بعد از این که عضله های پای خود را تقویت کردید حال وقت آن رسیده که تمرینات خود بر روی تردمیل را تغییر دهید، با افزایش شیب تردمیل شدت تمرین خود را بالا برده و تاثیر آن را بر فیتنس خود چند برابر کنید، این کار باعث کاهش وزن شما می شود بدون اینکه به مفاصل و ماهیچه های خود آسیب بزنید. تحقیقات نشان داده است که افزایش شیب تردمیل در سوزاندن کالری شما بسیار موثر می باشد، در هر حال شما در هر سطحی از فیتنس که قرار دارید افزایش شیب تردمیل کم خطرترین روش برای بالا بردن شدت تمرینات شما است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :