دانستنی ها درباره تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 20 : 33 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل دستگاهی برای انجام ورزش هوازی می باشد که دارای طرفداران بی شماری می باشد و ورزش کردن با آن باعث کاهش وزن ، چربی سوزی بهبود وضعیت و سیستم قلبی – عروقی ، تناسب اندام ، بهبود سیستم تنفسی، سلامتی ، افزایش یافتن طول عمر و شادابی و جوانی می انجامد.این وسیله به دو شکل با موتور و بدون موتور طراحی و ساخته شده می باشد.ولی امروزه بیشتر مردم ترجیح می دهند که از نوع دارای موتورش استفاده نمایند. چون تردمیل بدون موتور توسط فشار پاها و نیروی وزن شخص به حرکت در می آید و در این حالت فشار بسیار زیادی به مفاصل پاهای ورزشکار وارد می گردد و شاید آن ناحیه آسیب ببیند.

در زمان خریدن تردمیل بیشتر از هرچیز بایستی قدرت موتور ، اطلاعات مانیتور آن ، وزن قابل تحمل و برنامه ها ، کشور سازنده و سایر امکانات دستگاه دقت نمایید. حداکثر وزن قابل تحمل جهت تردمیل به قدرت موتور، جنس بدنه، ابعاد تسمه و ... بستگی دارد که در این جا درباره این مسائل توضیحاتی ارائه می دهیم تا بتوانید با در نظر گرفتن آن ها خرید مناسبی انجام بدهید.

بدنه تردمیل

بدنه تردمیل بسیار مورد اهمیت می باشد و در زمان خرید بایستی به آسان دقت داشته باشد. فریم یا چارچوب تردمیل می تواند از جنس استیل باشد، آنوقت در این حالت بدنه بسیار محکم خواهد بود؛ ولی تردمیل دارای وزن زیادی می شود ؛ ولی برخی از تردمیل هایی که امروزه در بازار موجود می باشند دارای بدنه فولادی می باشند ؛ ولی فولاد نیز سنگین می باشد. بعضی دیگر از تردمیل ها از جنس آلومینیوم ساخته شده اند. آلومینیوم فلز گران قیمت تری بوده اما در عوض سبک بوده و دارای کیفیت بالایی می باشد.

همان گونه که گفتیم بیشترین وزن قابل تحمل برای دستگاه مربوط به بدنه می شود و قدرت موتور هم تاثیر زیادی در وزن تردمیل دارد ؛ به عنوان مثال، تردمیلی که می تواند وزن بیشتر از 150 کیلوگرم را تحمل نماید در مقایسه با تردمیلی که حداکثر تحمل وزن آن تا 90 کیلوگرم است، بزرگتر بوده و بدنه مقاوم تری نیز دارد.

تردمیل در انواع تردمیل خانگی، تردمیل باشگاهی و تردمیل آبی ساخته و طراحی و عرضه می شود؛ هر چه قدر تحمل وزن و قدرت موتور تردمیل های باشگاهی بیشتر باشد سرمایه گذاری مطمئن تری محسوب می گردد ؛ به دلیل آنکه مشتریان بیشتری می توانند در باشگاه از این وسیله استفاده کنند و دستگاه دیرتر خراب می گردد ؛ ولی هنگام انتخاب تردمیل خانگی بایستی تردمیلی خریداری گردد که وزنی که می تواند تحمل نماید از وزن سنگین ترین فرد خانواده که می خواهد از این دستگاه استفاده نماید ، 10 الی 20 کیلوگرم بیشتر باشد تا تردمیل عمر بیشتری داشته باشد.تردمیل های آبی در داخل استخرها مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا جهت درمان مورد استفاده قرار می گیرند؛ ولی برای چربی سوزی و تناسب اندام نیز کاربرد دارند.

قدرت موتور تردمیل

موتور تردمیل یکی از پر اهمیت ترین اجزای تردمیل است که قدرت و کیفیت آن بر روی قیمت دستگاه تاثیر بسیار زیادی دارد . معمولا مقدار قدرت موتور تردمیل از 1 الی 7 اسب بخار متغیر است؛ توان دستگاه که موجب حرکت تسمه می گردد، به وسیله موتور آن تامین شده و به تسمه انتقال می یابد.

ابعاد تسمه تردمیل

اندازه تسمه تردمیل، مقدار فضا جهت دویدن را تعیین می نماید و هر چه قدر اندام فرد بزرگ باشد بایستی از تردمیلی استفاده نماید که مقدار تسمه عریض تری داشته باشد. ضخامت تسمه تردمیل معمولا 1.4 الی 1.8 میلی متر می باشد ؛ ضخامت تسمه نیز بین 1.6 الی 1.8 قابل قبول می باشد. تسمه تردمیل بایستی دارای جسم محکمی باشد تا در مقابل ضربات شدید پا دوام آورد . جنس تسمه تردمیل خانگی معمولا از دولایه کتان پلی استر بوده که کیفیت لازم را دارد.

سرعت تردمیل

در بیشتر موارد سرعت دستگاه تردمیل بیش از آن چیزی است که یک فرد عادی بتواند با حداکثر آن سرعت بدود؛ اکثر مردم عادی قادر نخواهند بود مدت طولانی با سرعتی بیش تر از 8 کیلومتر در ساعت بدوند. تحقیقات نشان داده است که اکثر اشخاص از سرعت 4 الی 10 کیلومتر در ساعت استفاده می نمایند ؛ اشخاص حرفه ای می توانند از سرعت بیشتر از این استفاده نمایند؛ چنانچه یک شخص تازه کار هستید، تردمیلی که حداکثر سرعت آن به 10 کیلومتر در ساعت برسد برای شما کفایت می نماید که معمولا همه تردمیل ها این قابلیت را دارا می باشند . افراد حرفه ای هم بایستی بر اساس نیاز و توان خودشان تردمیل های پر سرعت تری تهیه نمایند . سرعت بعضی از تردمیل های بسیار حرفه ای به 45 کیلومتر در ساعت نیز می رسد.

 تحمل وزن تردمیل

پیشتر در مورد تحمل وزن تردمیل توضیحاتی دادیم و در این قسمت آن ها را کامل می نماییم ؛ بیشترین وزن قابل تحمل برای تردمیل نهایت وزنی می باشد که فرد می تواند داشته باشد که معمولا این تحمل وزن در هنگام راه رفتن با سرعت زیاد محاسبه می گردد ؛ ولی در هنگام دویدن ضربات شدیدی توسط پای ورزشکار به تسمه وارد می شود؛ بنابراین برای اطمینان بیشتر بهتر است تردمیلی انتخاب نمایید که تحمل وزن آن 20 کیلوگرم بیشتر از وزن کاربران باشد.

ضربه گیر تردمیل

در تردمیل هایی که امروزه تولید می گردد ضربه گیرهای مختلفی به کار می رود. ضربه گیر بایستی به صورتی باشد که در حین راه رفتن ضربات پا را به خوبی حذف نماید ؛ ضربه گیر کف از ایجاد سر و صدا ممانعت می نماید . ضربه گیر SDS لاستیک های منعطفی می باشند که در زیر تخته دستگاه تعبیه گردیده است و از عضلات ، مفاصل و ستون فقرات ورزشکار محافظت می کند و نمی گذارد فشار زیادی به این نواحی وارد بشود. تردمیل هایی که مجهز به این نوع ضربه گیرها هستند، سطح انعطاف پذیری را برای کاربر به وجود می آورند و در مقایسه با سطح آسفالت یا موزاییک ایمنی بیشتری دارند؛ این ویژگی بیشتر در تردمیل هایی دیده می شود که شیب برقی دارند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :