روش های کم کردن وزن بدون احساس گرسنگی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 16 آبان 1396 در ساعت 10 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خیلی از ما دچار مشکل بزرگی به نام اضافه وزن هستیم. در دنیای امروزی داشتن تناسب اندام و اندامی خوش فرم به یک مزیت و امتیاز تبدیل شده است و اغلب افرادی که چاق هستند و اضافه وزن دارند به دلیل نامناسب بودن اندام و داشتن انواع و اقسام بیماری ها دچار افسردگی می شوند و دوست ندارند در جمع ها حضور پیدا کنند.

رسیدن به تناسب اندام کاری مشکل و طولانی مدت است که احتیاج به صبر و پشتکاری طولانی دارد. به یاد داشته باشید که رسیدن به تناسب اندام یک شبه بدست نمی آید و نباید گول تبلیغات الکی را بخورید. همان طور که می دانید برای رسیدن به لاغری باید دو مقوله رژیم غذایی و ورزش را فراموش نکنید تا با کمک هر دوی آنها بتوانید به نتایج خوبی دست پیدا کنید. اهل عمل باشید و رژیم غذایی مناسبی را در کنار ورزش دنبال کنید تا به نتایج دلخواهتان برسید.

تحمل کردن گرسنگی برای اغلب افراد کار مشکلی است و آنها را عصبی می کند و نمی توانند کارهای روزانه خود را دنبال کنند و در نتیجه با ولع بیشتری رژیم خود را می شکنند. بیشتر افرادی که رژیم می گیرند به دنبال آن هستند تا راه حل هایی را پیدا کنند تا بدون تحمل گرسنگی بتوانند رژیم بگیریند و به نتایج دلخواهشان برسند. در ادامه این مقاله سعی داریم راه حل هایی را به شما پیشنهاد دهیم تا بتوانید بدون احساس گرسنگی بر اضافه وزن خود غلبه کنید و به تناسب اندام دلخواهتان برسید.

** نان و غلات را از وعده های غذاییتان حذف نکنید و از نان های سبوس دار استفاده کنید، زیرا سبوس می تواند تا حد زیادی باعث غلبه ما بر گرسنگی شود و لازم نباشد مدت زیادی با گرسنگی دست و پنجه نرم کنیم.

** فعالیت خود را زیاد کنید حتی اگر نمی توانید در طی روز ورزش نمایید، در همان حالت نشسته یا حتی ایستاده کالری بسوزانید. اگر می توانید ایستاده کارهایتان را انجام دهید، ايستادن را به نشستن ترجيح دهید و تا جایی که می توانید تحرک داشته باشید.

** تعیین کردن فواصل زمانی مشخص به شما کمک می کند تا گرسنگی زیادی را تحمل نکنید. بهتر است اگر می توانید بين وعده‏هاي غذايي خود فاصله‏ هاي مشخصي قرار دهيد تا بیش از حد برای غذا خوردن منتظر نباشید.

سعی داشته باشید وعده‏ هاي غذايي منظمي در طول روز داشته باشید و سر زمان های مشخصی غذا بخورید، این کار به شما کمک می کند تا کمتر دچار گرسنگي مفرط شويد.
با به کارگیری روش های فوق میتوانید تا حد زیادی کمتر احساس گرسنگی کنید و دوران رژیم را راحت تر پشت سر بگذارید و به اهداف مورد نظرتان برسید.

**آب خوردن منظم میتواند علاوه بر رفع عطش سوخت و ساز بدن شما را نیز بالا ببرد. آب تنها يك برطرف كننده عطش نيست، بلكه میتواند سرعت متابولسيم بدن را هم زياد كند. جالب است بدانید پزشکان توصیه کرده اند روزانه آب تا 8 ليوان بخورید، زیرا این مقدار آب ميزان سوخت و ساز بدن را افزايش داده و اثر آن تا 90 دقيقه در بدن باقي مي ماند. با آب خوردن كالري کمتری جذب بدن می شود و کمک بسیار خوبی برای سوزانده شدن كالري‏ ها نیز می باشد. تا جایی که می توانید سعي كنيد قبل از وعده‏هاي غذايي، ميان وعده‏ها يك ليوان آب بنوشيد تا بعد از مدت کوتاهی تاثیرات آن را مشاهده کنید.

** فعالیتتان را حتی در زمان انجام دادن کارهای روزانه معمولی بالا ببرید. کارهای روزانه ای مانند جارو زدن تا به گردش بردن كودك تان و ... را با تحرک و جنب و جوش بیشتری انجام دهید تا به راحتی بتوانید میزان کالری که می سوزانید را افزایش دهید. تاجایی که توان دارید کارهای روزانه خود را خودتان انجام دهید به طور مثال اگر به خرید می روید کیسه های خریدتان را خودتان حمل کنید و فرصت سوزاندن كالري و قوي ‏تر شدن بدن تان را از دست ندهید.

** خوردن فیبر را فراموش نکنید، زیرا فیبر دريافت كالري شما را بدون اينكه احساس گرسنگی كنيد كاهش می دهد و دچار چاقی و خطرات آن نخواهید شد. از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید و سعی نمایید دو، سوم بشقابتان را میوه و سبزیجات های تازه پر کند.

** امتحان کنید نوشیدنی های گرم کمک خواهند کرد به مدت طولانی تری احساس سیری کنید و کمتر سراغ مواد غذایی مضر بروید.

** داشتن خواب کافی را فراموش نکنید. اگر کمبود خواب داشته باشید اشتهایتان به غذا بیش تر می شود و در طی روز باید مرتب با احساس گرسنگی دست و پنجه نرم کنید.

** تحرک و انجام دادن ورزش حتی در مدت زمان کوتاه را فراموش نکنید. اگر به دلیل مشغله کاری نمی توانید به باشگاه بروید، بهتراست با تهیه دستگاه های هوازی مانند: تردمیل یا دوچرخه ثابت در هر زمانی که بدست آوردید حتی زمانی که مشغول تلویزیون تماشا کردن هستید، ورزش روزانه خود را نیز انجام دهید و به کالری سوزی بدنتان کمک کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :