شیب در تردمیل چه کاربردی دارد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 6 دی 1395 در ساعت 16 : 51 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شیب تردمیل از ترکیب کردن دستگاه تردمیل و پلکان به وجود می آید. به وسیله این کار کاربر می تواند ورزش خود را از سطح صاف شروع کرده و آرام آرام شیب تردمیل را تا درجه های بالاتر نیز افزایش دهد. تردمیل ها انواع مختلف داشته در نتیجه شیب مختلفی نیز دارند و همین امر باعث می شود تا میزان کالری سوزی بیشتری در مقایسه با انواع دیگر آن داشته باشد .

تمرین کردن با این نوع تردمیل باعث می شود تا ماهیچه های بیشتری درگیر شود و چربی سوزی بیشتر گردد ، لذا در مقایسه با تردمیل های معمولی و بدون شیب در زمان کمتری نتیجه بهتری حاصل می گردد.برای مثال راه رفتن با شیب 25 درجه تا 3 برابر بیشتر و بهتر از راه رفتن با شیب صفر کالری می سوزاند .

این نوع تردمیل دارای برنامه های تمرینی متنوعی می باشد که برای هر شخص می تواند بسیار کاربردی می باشد . معمولا این تردمیل ها داری برنامه اندازه گیری کالری بوده که برای انجام یک ورزش دقیق جهت کاهش وزن بسیار مفید می باشد.این تردمیل ها دارای شیب کم و ملایم هستند و باعث می گردد که به مفاصل صدمه ای وارد نشود.

به دلیل آنکه بر روی این تردمیل امکان دویدن وجود ندارد و باید ورزش ها و تمرینات استقامتی انجام داد ، لذا دارای ابعاد طولی کوچکتری می باشند و فضای کمتری را اشغال می کنند. تردمیل می‌تواند جهت تمرینات قهرمانی باشگاهی ، حرفه‌ای و خانگی استفاده گردد. قدرت موتور، کمترین و بیشترین سرعت، مدت کارکرد، شیب برقی و دستی و حداکثر وزن قابل تحمل شرایط و نوع تردمیل را تعیین می‌نماید.اکثر تردمیل‌ها دارای سیستم نمایشگر دیجیتالی هستند که ضربان قلب، مسافت، کالری، سرعت و زمان را نمایش می‌دهد.

تست ورزش تردمیل پیشرفته‌ای است که طبق برنامه‌های تعیین شده ورزش می‌دهد و با الکتروکاردیوگراف کامپیوتری شرایط سلامت قلب و عروق را بررسی می‌نماید.تردمیل در بیشتر باشگاه‌های ورزشی، که در کنار سایر انواع دستگاه‌های ورزشی می‌باشد. تردمیل یک تسمه دارد که چرخش آن باعث به حرکت درآمدن صفحه این دستگاه می‌شود. به این ترتیب، شما می‌توانید روی آن راه بروید یا حتی بدوید. تردمیل یکی از بهترین و پر کاربرد ترین وسایل ورزشی برای کاهش وزن می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :