مصرف برق یک تردمیل چقدر است؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 20 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

صد در صد از نظر کاربران گذشته است که یک تردمیل در هنگامی که با آن ورزش می کنند به چه اندازه مصرف برق دارد؟ مقدار برق مصرفی را می توانید به آسانی بر پایه اطلاعات درج شده در دفترچه راهنمای تردمیل که توسط شرکت تولید کننده در دست کاربر قرار می دهد، محاسبه کنید. به خاطر داشته باشید که فقط موردی که بر روی مصرف برق تاثیر می گذارد، سرعت است.

به عنوان مثال دستگاهی را مد نظر بگیرید که با سرعت 4 مایل در ساعت در مدت زمان 30 دقیقه با شیب 2 درصد عمل می کند، این تردمیل در 13 صدم کیلو وات برق مصرف خواهد کرد و با این سرعت مسافتی حدود 2 مایل طی می شود که هزینه این مورد انرژی برق 5.6 الی 7.8 تومان است. وقتی که سرعت تردمیل به 6 مایل برسد ، اندازه برق مصرفی 19 صدم کیلو وات بر ساعت است و با این سرعت میتوان مسافت 3 مایل را طی نمود و هزینه برق 9.5 ال 11.45 تومان می شود . متوجه می شویم که هر چه سرعت بیشتر شود، الکتریسته مصرفی بالا می رود و در سرعت های بالا ذخیره انرژی وجود ندارد.

فکر کنید که 2 کاربر با سرعت 6 مایل در ساعت بر روی 2 تردمیل قرار دارند که یکی از تردمیل ها با شیب 1 درصد و دیگری با شیب 2 درصد تنظیم شده است و مسافت 3 مایلی را پشت سر بگذارند، جالب است بدانید که مقدار برقی که این دو دستگاه در این مدت زمان مصرف می کنند با یکدیگر برابر است .

برای وزن نیز آزمایش انجام شده است و کاربر ها با وزن های مختلفی بر روی تردمیل های شبیه هم با سرعت برابر تمرین انجام می دهند و حتی کاربران با وزن های متفاوتی بر روی دستگاه های شبیه به هم با سرعت مطابق تمرین انجام دادند و در نهایت باز هم در مصرف برق تاثیر به سزایی مشاهده نشد.می توان نتیجه گرفت که وزن تاثیر زیادی بر مقدار مصرف الکتریسیته ندارد. اگر زمانی کاربر بر روی تردمیل بر خلاف جهت تسمه دستگاه حرکت کند، قطعا مقدار استفاده برق افزایش پیدا می کند که این کار نیز امکان پذیر نخواهد بود .

تردمیل نیرویی برای چرخاندن تسمه صرف می کند و ضربه هایی که به وسیله پای کاربر به سطح تردمیل وارد می شود، تاثیری در این حرکت ندارد ولی در اینجا قدرت موتور اهمیت دارد و هر چه میزان قدرت موتور بیشتر باشد، قادر خواهد بود وزن بیشتری را تحمل کند.سرعت دستگاه با قدرت موتور رابطه مستقیمی دارد. یک کاربر معمولی با 68 کیلوگرم وزن با یک برنامه 1 ماهه و با در نظر داشتن زمان های استراحت، 20 روز در هفته تمرین انجام می دهد، اگر مدت زمان تمرینات را 1 ساعت در نظر بگیریم، در طول ماه 20 ساعت بر روی تردمیل تمرین انجام داده است؛ در صورتی که سرعت همان 6 مایل در ساعت باشد و با شیب 2 درصد تمرین انجام بدهد، هزینه برق 380 الی 465 تومان خواهد شد که مبلغ زیادی نیست؛ بنابراین در هنگام تهیه تردمیل خانگی نگران مصرف برق این دستگاه نباشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :