نکاتی برای پایین بردن استهلاک تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 12 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک دستگاه ورزشی پر کاربرد و محبوب برای انجام تمرینات ورزشی داخل خانه و باشگاه می باشد. افراد با هدف های گوناگونی از قبیل کاهش وزن و تناسب اندام، درمان بیماری های قلبی عروقی، حفظ سلامتی و بالا بردن نشاط بدن از این دستگاه ورزشی استفاده می کنند.

تردمیل اگر در شرایط و مکان مناسب قرار داده شود و افراد از آن به درستی استفاده کنند وسیله ورزشی کم استهلاک است، ولی اگر در شرایط غیر استاندارد نگهداری شود به سرعت شاهد خرابی آن در مدت زمان کوتاهی خواهید بود.

از قرار دادن تردمیل در مقابل نور مستقیم خورشید، رطوبت و همچنین اجسام نوک تیز و برنده جلوگیری کنید. سعی کنید از قرار دادن وسیله ای بر روی تردمیل دوری کنید و تا فاصله نیم متری دستگاه را خالی نمایید. هنگامی که نصب دستگاه به اتمام رسید از اینکه پیچ و مهره آن محکم هستند اطمینان حاصل کنید. اگر لازم بود هر چند ماه این موضوع را چک کنید.

اگر هنگام دویدن تردمیل صدا بدهد به آن معنا است که دستگاه نیاز به آچارکشی دارد. قطعات فرسوده و خراب را قبل از اینکه به بخش های دیگر آسیب وارد کنند باید تعویض کنید. برای نگهداری درست از تردمیل محافظ برق استفاده نمایید. تردمیل هم مانند بقیه وسایل برقی در برابر نوسانات برقی آسیب پذیر است، بنابراین در مسیر جریان برق از یک محافظ برق برای این دستگاه استفاده کنید. فاکتور مهم در انتخاب مکان قرار گیری تردمیل، انتخاب سطح صاف است. اگر محلی که دستگاه در آنجا قرار می گیرد صاف نباشد، موجب بهم خوردن تعادل ورزشکار شده و به او آسیب وارد می شود.

چنانچه سطح قرار گیری تردمیل صاف نباشد تسمه دستگاه در مسیر شیب، دچار تغییر مسیر می شود و نیاز به تنظیم مکرر تسمه در دستگاه می باشد و بعد از گذشت مدت زمانی موجب پارگی و ساییدگی در تسمه خواهد شد. زمانی که تردمیل در محل مناسبی قرار گرفت نوبت به ورزش کردن بر روی آن می رسد و به یاد داشته باشید زمانی که تردمیل روشن است بر روی تسمه آن نایستید.

به دلیل اینکه در هنگام استارت اولیه موتور دستگاه برای حرکت در تسمه توان زیادی لازم دارد و اگر شما هم روی تسمه دستگاه باشید وزن شما نیز بر روی این فشار افزوده می شود و سبب استهلاک موتور تردمیل می گردد.

در هنگام شروع کار با تردمیل از شیب استفاده نکنید، در ابتدای استارت تردمیل توجه داشته باشید شیب بر روی صفر باشد و اگر تمایل داشتید شروع به شیب دادن به دستگاه بکنید و هیچ گاه شیب را به صورت ناگهانی زیاد نکنید، زیرا شیب ناگهانی برای موتور زیان آور می باشد. در زمانی که تردمیل در حالت شیب می باشد و شما در حال راه رفتن بر روی آن هستید با فشار و ضربه روی این دستگاه قدم برندارید به دلیل اینکه این کار سبب شکستن اهرم های شیب می شود.

چنانچه نمایشگر دستگاه روشن می شود ولی چشمک می زند و فرمانی نمی دهد باید کلید ایمنی را چک نمایید تا درست سر جای خود قرار داشته باشد. به صورت مداوم و دوره ای تردمیل را روغن کاری کنید. اگر غلطک و تسمه تردمیل را به موقع روغن کاری نکنید سبب آسیب دیدگی تسمه و موتور آن می شود.

در انتخاب نمودن روغن و گریس مناسب برای تردمیل دقت کنید و با مطالعه دفترچه و راهنمایی گرفتن از کارشناسان نوع و زمان روغن تسمه و گریس غلطک ها را جویا شوید. نکاتی که برای امنیت تردمیل بیان شد به خصوص برای افرادی که تا به حال از این دستگاه استفاده ای نکرده اند بسیار حائز اهمیت است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :