همه چیز در مورد تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 20 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با زیاد شدن مشغله های روزانه افراد دیگر زمانی برای داشتن فعالیت و ورزش کردن نمی ماند و اغلب مردم به دنبال راه حل های راحت و قابل دسترس برای انجام دادن ورزش هستند. انجام دادن ورزش با طراحی و تولید دستگاه های خانگی جان تازه ای گرفته است و بیش از گذشته به آن توجه نشان داده می شود.قدرت موتور تردمیل نیز در توانایی و قدرت تحمل تردمیل بی تاثیر نیست و هر چقدر دارای توان موتور بیشتر باشد و بتواند مثلا تا 150 کیلوگرم را تحمل کند، باید دارای بدنه محکم تر و مقاوم تری نیز باشد تا دچار مشکلی نشود.

درباره تردمیل های باشگاهی نیز هر قدر توان و تحمل دستگاه بیشتر باشد، میتواند کاربران با وزن بالاتر و تعداد دفعات بیشتری از آن استفاده کنند. در هنگام خرید تردمیل های خانگی به وزن افرادی که قرار است از این وسیله استفاده کنند، دقت کنید و تردمیلی را خریداری کنید که متناسب با وزن آنها باشد و فضای زیادی را نیز اشغال نکند.تردمیل نیز یکی از این دستگاه هاست که می تواند ورزش هوازی مفیدی را در اختیار کاربر خود قرار دهد. قبل از خرید و استفاده از این دستگاه خانگی باید چند مورد را مد نظر قرار دهید تا بتوانید ورزش خوبی را تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

وقتی قصد خرید تردمیلی را دارید به بدنه دستگاه توجه داشته باشید. بدنه بیشتر تردمیل ها از فولاد ساخته شده است ولی بعضی از آنها از جنس آلومینیوم هستند. جنس تردمیل، اینکه از چه آلیاژی ساخته شده، مهم است زیرا این موضوع به تردمیل کمک می کند تا بتواند میزان وزن های مختلفی را بنا به قدرت و توانایی خود تحمل کند.قدرت موتور مهم ترین نکته ای است که حتی بر قیمت تردمیل نیز اثر می گذارد. معمولا قدرت موتور تردمیل های امروزی از 1 تا 7 اسب بخار متفاوت است. به یاد بسپارید که توان دستگاه از موتور آن تامین شده و به تسمه دستگاه تردمیل منتقل می شود.

حروف اختصاری نشان دهنده اسب بخار HP است و معمولا توان تردمیل را با آن نشان می دهند. هر چقدر قدرت موتور تردمیل بیشتر باشد، دستگاه گران قیمت تر خواهد بود. جالب است بدانید در تردمیل های باشگاهی از جریان برق متناوب که به آن AC می گویند، استفاده می شود که همان برق شهری یا نول است.تردمیل های خانگی از جریان برق مستقیم DC نامیده میشود، استفاده شده و نوع بهتر آن به صورت 3 فاز می باشد. معمولا تردمیل های خانگی یا همان DC ارزان تر هستند و سیستم کنترل برق آنها نیز ساده تر و الکترونیکی تر است.

تردمیل های باشگاهی علاوه بر اینکه قیمت بیشتری داشته، سیستم کنترل مشکل تر و پیچیده تری در مقایسه با تردمیل های خانگی دارند. اگر در خانواده خود فردی با 100 کیلوگرم وزن دارید به راحتی میتوانید تردمیلی با توان موتور 2 اسب بخار انتخاب کنید که بتواند تا 110 کیلوگرم را به راحتی تحمل کند و بتواند حداکثر تا 16 کیلومتر در ساعت را به کاربر خود ارائه دهد.موتور این نوع از تردمیل ها بی صداتر است، ولی بازدهی کمتری نیز دارند. این بدان معنی است که باید بعد از 1 ساعت استفاده کردن از تردمیل آن را خاموش کنیم تا به دستگاه آسیبی وارد نشود.

تردمیل های باشگاهی دستگاه های پر مصرف تری هستند که اغلب باید تمام مدت روشن بمانند و این توانایی در آنها تعبیه شده است که بدون اینکه برای آنها مشکلی به وجود بیاید، بتوانند این مدت کار طولانی را دوام بیاورند و آسیبی نیز به آن وارد نشود.اینکه کاربر بتواند در هنگام راه رفتن بر روی تردمیل ایمنی داشته باشد، مسئله بسیار مهمی است که باید آن را مورد توجه قرار بدهید. امروزه برخی از تردمیل ها مجهز شده اند به گیره هایی که با اتصال به لباس کاربر خود ایمنی او را تضمین می کنند.

این گیره ها در صورتی که کاربر تعادل خود را از دست بدهد و زمین بخورد از دستگاه جدا شده و باعث خاموش شدن دستگاه می شود. این ویژگی به عنوان قفل کودک نیز به کار می آید و در صورتی که بر روی تردمیل کسی نباشد، این دستگاه کار نخواهد کرد. سرعتی که یک تردمیل می تواند در اختیار کاربر خود قرار دهد، معمولا بیشتر از آن چیزی است که او بتواند از آن استفاده کند و بیشتر افراد نمی توانند در مدت زمان خیلی طولانی بیشتر از 8 کیلومتر در ساعت بدوند.

تحقیقات و آمارها نشان داده است که افراد معمولا از سرعت 3 تا 7 کیلومتر می توانند استفاده کنند که اگر از این سرعت استفاده شود، کاربر میتواند 6 تا 10 کیلومتر در ساعت مسافت را طی کند. سرعت و مسافت بیش از این حد برای افراد حرفه ای در نظر گرفته شده است که برای استفاده از آن باید دارای شرایط خاصی باشند.فراموش نکنید که در هنگام خرید تردمیل به حداکثر وزنی که برای دستگاه قابل حمل است توجه کنید. این میزان توانایی به بدنه دستگاه، ابعاد دستگاه، ضخامت تسمه، قدرت موتور، جنس غلطک و ضخامت تخته مربوط می شود.

تردمیل های امروزی با قابلیت های زیادی طراحی و تولید شده اند که یکی از مهم ترین این قابلیت ها ضربه گیر است که از به وجود آمدن سر و صدا و ایجاد مزاحمت برای دیگران جلوگیری می کند. ضربه گیر SDS لاستیکی انعطاف پذیر است که در زیر تخته دستگاه تعبیه شده است و از فشار آمدن بر روی عضلات و مفاصل کاربر جلوگیری می کند.وجود این ضربه گیر این امکان را به کاربر خود می دهد تا انعطاف سطح دویدن خوبی داشته باشد و آسیب کمتری به بدن او وارد شود. دویدن بر روی تردمیل در مقایسه با سطح زمین ایمنی بیشتری دارد و کاربر می تواند با اطمینان خاطر بیشتری بر روی تردمیل بدود.

تردمیل طوری طراحی شده است که می تواند به آسانی دویدن و راه رفتن بر روی زمین را برای کاربر خود شبیه سازی کند، البته با ضریب اطمینان بیشتر.اگر بخواهید دویدن بر روی شیب زیاد را تجربه کنید به راحتی می توانید با اضافه کردن شیب دستگاه این کار را انجام دهید و ورزش تپه نوردی یا کوه نوردی را نیز در خانه تجربه کنید.شیب در تردمیل های مختلف متفاوت تنظیم می شود، گاهی این کار به صورت دستی که معمولا در 3 الی 5 حالت متفاوت و گاهی نیز این کار به صورت برقی انجام می شود که یک موتور الکتریکی جداگانه برای این کار در تردمیل تعبیه شده است که معمولا بین 15 تا 25 درجه قابلیت تنظیم دارد.

نمایشگری که بر روی تردمیل های امروزی تعبیه شده است انواع گوناگونی دارد که بخش های متفاوتی دارند. این نمایشگرها می توانند اطلاعات متفاوتی را در اختیار کاربران خود قرار دهند و کاربر با اطلاع از آنها تمرین خوبی را طراحی کند و با اجرای آن لذت ببرد. این نمایشگرها اغلب یا به صورت LCD یا LED طراحی شده اند که با چراغ های متفاوت کوچکی روشن می شوند.تمام تردمیل ها به کلیدی برای روشن و خاموش شدن دستگاه مجهز هستند که بدون آن دستگاه روشن نمی شود که در صورتی که این کلید بر روی مانیتور نباشد این دستگاه روشن نخواهد شد.

کاربر تردمیل باید به هدفی که برای آن تمرین و ورزش می کند را به خاطر بسپارد و با توجه به آن برنامه ریزی و بر طبق آن عمل کند.فراموش نکنید که در هنگام برنامه ریزی برای ورزشتان به سطح آمادگی جسمانیتان توجه کنید و اگر از برنامه های از پیش تعیین شده دستگاهتان استفاده می کنید به سطح انتخابی برنامه انتخابی خود دقت کنید. این برنامه های از پیش تعیین شده معمولا 4 الی 12 برنامه در سوح مختلف دارند.

تردمیل های امروزی دارای سنسور ضربان قلب هستند که با اتصال دست به دستگاه می تواند به راحتی ضربان قلب ورزشکار خود را به نمایش در بیاورد.اطلاع از ضربان قلب میتواند به ورزشکار کمک کند تا بتواند به راحتی سطح تمرینات خود را انتخاب کند و فشاری هم بر قلب خود وارد نکند.زمانی که ضربان قلب به 70 الی 80 درصد حداکثر خود نزدیک می شود، این امکان برای بدن به وجود می آید که بتواند به راحتی چربی سوزی و به هدف نهایی خود دست پیدا کند.

تعدادی از تردمیل ها این امکان را به کاربر خود می دهند تا بتوانند به راحتی با فشار دادن دکمه ای سریع سرعت و شیب خود را تنظیم کنند و طراحان این دستگاه با قرار دادن این کلید ها بر روی دسته های تردمیل ها انجام این کار را برای کاربران راحت تر کرده اند.برخی از برنامه های ورزشی هستند که باید به صورت مدام باید شیب دستگاه را تغییر داد و این ویژگی برخی از تردمیل ها که تنظیم شیب به صورت برقی در آنها انجام می شود و این امکان را به کاربر می دهد که این تغییر را در کمترین زمان ممکن و به آسانی انجام دهد.

از دیگر امکاناتی که تردمیل می تواند داشته باشد؛ برنامه های از پیش تعیین شده، فن خنک کننده، سیستم اندازه گیری چربی، قابلیت اتصال به MP3، اسپیکر، قابلیت تاشوندگی، پایه درازنشست و ... است که به کاربر کمک می کند تا با دویدن یا راه رفتن بتواند ورزش کاملی را انجام دهد. امروزه اغلب کشورها مانند چین، اسپانیا، انگلیس و... تردمیل های خود را به کشور ما وارد می کنند که برای اینکه بتوانید از کیفیت و اورجینال بودن این دستگاه اطمینال حاصل کنید، می توانید با خرید از نمایندگی های معتبر دیگر نگران کیفیت دستگاه خریداری شده خود نباشید و در صورت پیش آمد مشکل یا خرابی از گارانتی و خدمات پس از فروش آن استفاده کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :