کاهش فشار خون بالا با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 30 مهر 1396 در ساعت 16 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از ویژگی های دستگاه های هوازی مانند تردمیل علاوه بر تناسب اندام، درمان برخی از بیماری هاست، که شما می توانید با استفاده از آن باعث سلامتی خود شوید. یکی از بیماری هایی که بسیاری افراد مخصوصا در سنین بالا به آن مبتلا می شوند، بیماری فشار خون بالا می باشد. اکثر مردم ایران در سنین بالای 50 سال به این بیماری مبتلا می شوند.

فشار خون بالا چیست؟ افزایش فشار وارد شده از جریان خون به دیواره رگ های خونی است. در افراد عادی فشار خون در زمان فعالیت بدنی یا استرس افزایش می یابد، که روال طبیعی بدن می باشد، اما در افرادی که به این بیماری مبتلا هستند در زمان استراحت نیز فشار خون شان از حالت طبیعی بالاتر بوده و علت آن بی تحرکی، استرس، مصرف غذا های چرب، پیروی از رژیم های غذایی نادرست و زندگی ماشینی است. فشار خون از آن دسته بیماری هایی است که با بی توجهی به آن صدمات جبران ناپذیر جسمی به فرد وارد خواهد شد.

بر طبق اعتقاد پزشکان؛ مبتلایان به این بیماری باید تحت نظر قرار گرفته شوند و از استرس های خود بکاهند. یکی از بهترین روش های کنترل فشار خون بالا، انجام ورزش های روزانه است. در مواردی درمان این بیماری با تردمیل توسط متخصصان توصیه شده است. وقتی شما بر روی تردمیل راه می روید یا می دوید تمام فکرتان به تمرین متمرکز شده و تنش ها و مشکلات را در آن حین، ناخودآگاه فراموش خواهید کرد و به همین دلیل از استرس دور خواهید شد و در نتیجه فشار خون کاهش می یابد. در کل در همه افراد داشتن فعالیت و انجام ورزش موجب کاهش فشار خون می شود اما در بیماران با فشار خون بالا دویدن بر روی تردمیل کنترل کننده آن است.

کسانی که در جهت درمان خود از این دستگاه استفاده می نمایند برای تاثیر بیشتر باید دست کم هفته ای 3 روز و هر بار 30 دقیقه با سرعت متوسط بر روی تردمیل راه بروند. البته افرادی که از توانایی بدنی بالایی برخوردار هستند، می توانند شدت تمرینات خود را اندکی بیشتر کنند تا در زمان کمتر نتیجه بهتری دریافت نمایند. مثلا می توانند در حین تمرین سرعت خود را افزایش داده یا از شیب دستگاه استفاده نمایند، به همین جهت فعالیت بدنی بالا رفته و درگیری عضلات بیشتر خواهد شد، در نتیجه فشار خون به میزان بیشتری پایین می آید. فراموش نکنید قبل از تمرین دویدن بر روی تردمیل از انجام حرکات کششی جهت گرم کردن بدن قافل نشوید.

تردمیل به دلیل شبیه سازی ساده ترین حرکات روزانه افراد یعنی راه رفتن و دویدن گزینه بسیار مناسبی برای درمان بیماران مبتلا به فشار خون بالا است. و در طول فرآیند درمان کاهش اضافه وزن بسیار مهم می باشد، که این دستگاه هوازی انجام آن را آسان نموده تا بیماران بتوانند به آسانی هم چربی سوزی کرده و فشار خون خود را تنظیم نمایند و از این گذشته برای ساعتی هم که شده با تمرین بر روی تردمیل، خود را از زندگی روزمره دور کرده و استرس را نیز کاهش دهند.

پیاده روی یا دویدن بر روی تردمیل فشار سیستولی و دیاستولی را کاهش داده و میزان کتکولامین بدن را افزایش می دهد و موجب کنترل سیستم سمپاتیک اعصاب می شود و به دنبال آن سیستم پاراسمپاتیک فعال شده و در نتیجه فشار خون کنترل خواهد شد. سیستم سمپاتیک عصبی از دلایل بالا رفتن فشار خون می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :